Rodzaje mezoterapii

Popularność medycyny estetycznej rośnie z dnia na dzień. Jednym z najczęściej stosowanych zabiegów jest mezoterapia. Kraków, Warszawa, Poznań, to tylko kilka miast, gdzie wykonanie tego i innych zabiegów jest możliwe. Jedną z klinik, które zasługują na szczególną uwagę jest http://scmestetic.pl/nasze-uslugi/medycyna-estetyczna/mezoterapia-skory-twarzy-ciala.

 


Jakie są rodzaje mezoterapii?

 
Wyróżnia się 2 rodzaje mezoterapii:

 
Mezoterapia bezigłowa  –  polega na wtłaczaniu leczniczych substancji w głąb skóry właściwej za pomocą fal radiowych. Zabieg przeprowadzony np. w Krakowie może być połączony np. z dermabrazją lub z zabiegami mezoterapii klasycznej. Eksperci z Krakowa zalecają powtórzenie zabiegu ok. 3- 4 razy. Zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego zapewnia skuteczne efekty. Może być łączony ze stężoną witaminą C, retinolem lub innym preparatem o działaniu liftingującym. Urządzenie, które stosują przy zabiegu mezoterapii bezigłowej lekarze z Krakowa, regeneruje suchą skórę na dłoniach.

 
Mezoterapia igłowa – zabieg kosmetyczny o charakterze inwazyjnym. Użycie igły sprawia, że jest  bardziej nieprzyjemny w odczuciach i kosztowniejszy. Polega na wstrzykiwaniu różnego rodzaju koktajli odżywczych, sporządzonych z substancji odżywczych i regenerujących lub kwasu hialuronowego. W skład takiej dawki wchodzą również: witaminy, mikroelementy, kwasy nukleinowe. Lekarze z Krakowa przestrzegają, by trzy tygodnie przed mezoterapią igłową nie przyjmować leków rozrzedzających krew. Po zabiegu dłoni mogą pojawić się zasinienia różnej wielkości oraz wybroczyny.