Ślubne dodatki

Mówią, że diabeł tkwi w szczegółach i trudno się z tym nie zgodzić szczególnie w kontekście stylizacji ślubnych. Źle dobrane dodatki potrafią bowiem tutaj zepsuć cały efekt. Za duży naszyjnik? Niewłaściwy kolor pończoch? Niepotrzebny kolorowy pas? Dowiedz się jak nie popełnić ślubnego modowego faux pas.

Welon, woalka, opaska czy wianek?

Panie, które kochają klasykę, zawsze sięgną po welon. Jednak jak się okazuje, sięgamy po niego coraz rzadziej. Wynika to z faktu, że coraz chętniej zrywamy z tradycją . Dodatkowo projektanci sukien ślubnych idą w kierunku modeli bardzo zwiewnych, dziewczęcych, do których długi welon najzwyczajniej w świecie nie pasuje. Dlatego też coraz częściej szukamy alternatyw. Należą do nich:

  • woalka
  • opaska
  • toczek
  • wianek
  • żywy kwiat
  • ozdobny grzebień

Szczególnie chętnie wybieranym rozwiązaniem jest wianek z żywych kwiatów. Idealnie komponuje się z prostymi sukienkami i nadaje stylizacji lekkości.

Jak dobrać biżuterię ślubną?

Tutaj powinniśmy się trzymać złotej zasady, że im mniej tym lepiej. Jeśli postawiłyśmy na bardzo bogatą suknie, warto zastanowić się nad całkowitą rezygnacją z tego typu dodatków. Kupując biżuterię, powinnyśmy wziąć pod uwagę nie tylko kolor sukienki, ale również jest krój oraz to jak wygląda dekolt. W przypadku kiedy rezygnujemy z ozdób na szyję, możemy pokusić się o długie, ozdobne kolczyki.

Kolorowy zawrót głowy

O ile jakiś czas temu Panny Młode sięgały głównie po dodatki w kolorze bieli i écru, o tyle obecnie coraz chętniej decydujemy się na kolorowe akcenty. Kolorowe mogą być buty czy też szarfa przepasająca suknie. Wiele z Pań decyduje się również na kolorową biżuterię bądź też ozdoby do głowy. Panowie natomiast sięgają po nietypowe skarpetki w odważne w wzory.

Krawat czy mucha?

To prawie tak często zadawane pytanie jak to czy zdecydować się na welon. Styliści podkreślają, że krawat – podobnie jak welon – coraz częściej zostaje w szafie. Do łask wracają natomiast muchy i poszetki. To jaki krój muchy wybrać (najpopularniejsze kroje to motyl, diament i nietoperz) powinniśmy uzależnić od całości naszej stylizacji.