Obrączki z brylantem

Dawniej obrączki ślubne były bardzo proste. Po prostu wykonane ze złota. Dzisiaj wchodząc na dowolną stronę z obrączkami znajdzie się mnóstwo modeli, w których jest brylant, albo wiele tych kamieni szlachetnych. Wystarczy wejść na stronę www.mennicaskarbowa.pl by przekonać się jak drogi jest brylant i jak bardzo podniesie on cenę obrączki.

 

 

Nie wchodzę tutaj w kwestie gustu, każdej osobie może podobać się coś innego. Ja osobiście sceptycznie podchodzę do wyglądu obrączek z diamentami, wolę bardziej klasyczne rozwiązania.

Źle wykonana obrączka z brylantem posiada pewną wadę.

Jednak źle wykonana obrączka z brylantem posiada pewną wadę. Ten kamień szlachetny może wypaść, a to z kolei prowadzi do:

 

  • Konieczności oddania obrączki by umieszczono kamień z powrotem.
  • Pogodzenia się z pogorszonym stanem obrączki.

 

Jeżeli udało się znaleźć brylant, który wypadł to nie ma większego problemu. Pojawia się on gdy nie udało się go znaleźć. Wtedy albo trzeba inwestować w kolejny kamień szlachetny, co wiąże się z dużym wydatkiem, albo w imitację diamentu np. cyrkonię.

 

Dlatego właśnie osobiście wolę proste i klasyczne rozwiązania. Wyglądają one ładnie, ich koszt jest niski, oraz są zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż obrączki z diamentami. Nawet jeżeli będą wykonane nie najlepiej.